Aralco Group, yeni şubelerle büyüyecek

ekonomist aralco group

Bisquitte, Komşu Kahve, Unichef ve Chef Yourself ile yeme içme sektöründe faaliyet gösteren Aralco Group, yeni şube yatırımlarıyla yurtiçi ve yurtdışında büyümeyi hedefliyor. Grup, Portekiz’den Avusturya’ya kadar gayrimenkul projeleri de yapacak.

25 Temmuz 2021 tarihli sayıdan

İzmir merkezli Aralco Group, fast casual dining zinciri kurmak amacı ile 2010 yılında Arda Galin ve Alişan Yıldız tarafından faaliyete geçirildi. Aralco Group çatısı altında; Bisquitte, Komşu Kahve, Unichef, Chef Yourself ile 11 yılı aşkın süredir yeme içme sektöründe faaliyet gösteren Galin ve Yıldız, yeni şubeler açarak hem yurtiçinde hem de yurtdışında büyümeyi hedefliyor.

Unichef markası ile yeme-içme ve ağırlama sektöründeki şirketlere, konsept ve deneyimlerine özel menü hazırlanması, bu menüye dahil ürünlerin komple üretim ve tedariki, tüm ürünlerin aynı standartta servis edilmesini sağlayacak menü mühendisliği hizmetinin verilmesi sağlanıyor.

Yeni oluşturulan Chef Yourself ürün grubu ile de evlere girerek, son kullanıcıya ancak restoranlarda deneyimleyebileceği lezzetlerin ev pratikliğinde sunulması hedefleniyor.

aralco group buyuyor

YILDA 2 MİLYON MÜŞTERİ

Komşu Kahve ve Bisquitte markaları ile beraber, Türkiye’nin beş farklı bölgesinde, 25 noktada, yaklaşık 500 kişilik ekiple yılda 2 milyondan fazla misafir ağırlanıyor.

FRANCHISING VERECEK

Bisquitte ve Komşu Kahve markalarıyla franchising de veriliyor. Bisquitte için giriş bedeli 85 bin dolar ve royalty fee yüzde 5; Komşu Kahve için ise 35 bin dolar ve yine royalty fee yüzde 5 olarak ifade ediliyor.

Bisquitte ve Komşu Kahve markalarıyla pandemide dahi yeni şubeler açmaya devam ettiklerini ifade eden Alişan Yıldız, şunları söylüyor: “2021 yılı için markalarımızdan Komşu Kahve için, 20 yeni şehirde, toplamda 38 yeni şube açma hedefindeyiz.

Komşu Kahve ve Bisquitte markalarımıza yurtdışından talepler mevcut. Özellikle Komşu Kahve, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu başta olmak üzere büyük ilgi görüyor.

Bu yılın sonunda bu yerlerde şubeleşmeye gitmek öncelikli planlarımız arasında. 2022 yılının başında Bisquitte markasını İngiltere, Almanya, Hollanda ve Azerbaycan’a açmayı planlıyoruz.”

AVRUPA’DA GAYRIMENKUL PROJELERI YAPACAK

Bu yıl Virgin Assets ile birleşerek, faaliyet kollarımıza gayrimenkul geliştirme ve inşaatı da ekledik. Virgin Assets iş birliği ile yurtiçinde ve yurtdışında, Portekiz’den Avusturya’ya kadar gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimiz var.”

 

Haberi okumak için tıklayınız.